Wybitny inwestor z Doliny Krzemowej Marynarka Wojenna nie myśli, że Bitcoin znów pójdzie na 3 tys. dolarów.

Legendarny inwestor z branży venture capital, Naval Ravikant, wziął niedawno udział w The Tim Ferris Show, niezwykle popularnym podcaście o biznesie i samobezpieczeniu. Anielski inwestor, który finansował takie firmy jak Twitter i Uber, poświęcił dużo czasu na dyskusję o Bitcoin i kryptocurrencies.

Będąc mocno osadzonym w Dolinie Krzemowej, Ravikant od dawna współpracuje ze społecznością krypto walut.

Na szczęście widzi tę technologię w dobrym świetle.

Bitcoin nigdy więcej nie uderzy w $3,000: Naval Ravikant mówi.
Zapytany o to, jak dobrze jego zdaniem Bitcoin i crypto poradzili sobie z kryzysem COVID-19, współzałożyciel AngelList powiedział, że uważa, iż ta przestrzeń „zrobiła i nie zrobiła“ nie zdała testu lakmusowego, jakim jest ten kryzys makroekonomiczny:

„Bitcoin nie poszedł do 100 tys. dolarów, bo wszyscy uciekli od dolara, ale to pokazuje, jak bardzo dolar jest odporny i jak daleko jesteśmy od utraty statusu światowej waluty rezerwowej“. Ale w tym samym czasie nie załamał się, wiesz, nie spadł, spadł na krótko, ponieważ ludzie potrzebowali gotówki, aby spełnić różne wezwania do zapłaty marży i kredytów, ale ogólnie pozostali bardzo stabilni“.

Dodał, że w tym momencie, przy rosnącej liczbie użytkowników i instytucjonalnych adopcji, nie sądzi, aby Bitcoin kiedykolwiek uderzył ponownie w $3,000, a przynajmniej w swoim życiu.

Wyjaśnił, że uważa wejście Paula Tudora Jonesa za masowe dla Bitcoina. Jones jest menadżerem miliardera funduszy hedgingowych, powszechnie uważanym za jednego z najlepszych makro inwestorów na świecie:

„Więc każdy z tych ludzi przychodzi i zatwierdza to, Paul Tudor Jones zatwierdza to, dla innych zarządzających funduszami hedgingowymi, zarządzający funduszami hedgingowymi zatwierdzili to dla państwowych funduszy majątkowych, państwowych funduszy majątkowych, my zatwierdzimy to dla banków centralnych.“

Podczas gdy głównym tematem jego rozmowy był Bitcoin, Ravikant poświęcił trochę czasu na wspomnienie DeFi.

Powiedział, że postrzega przestrzeń DeFi jako bardziej drogę do „DEFY“ rządu:

„Budują zdecentralizowaną Wall Street, nazywają ją DeFi, D-E-F-I, dla zdecentralizowanych finansów. Ale ja naprawdę uważam, że to jest bardziej jak DEFY, jak, po prostu przeciwstawić się rządowi, DEFY. I tak myślę, że widzimy zupełnie nowe kasyno, które jest lepsze niż Wall Street.“

Ravikant podkreślał, że w ostatnich tygodniach stabilne monety zyskały dużą popularność, ponieważ ci, którzy chcą uczestniczyć w DeFi, nie budzą się, by „wziąć na siebie zmienność tych krypto walut“.

Zauważył, że podczas gdy stablecoins mają fundamentalny sens w tym, że pozwalają one na zabezpieczenie przed ryzykiem szybko poruszających się Bitcoin lub Ethereum, może być koszt korzystania z stablecoins:

„Dokładnie, nie ma darmowego lunchu. Więc ile to kosztuje? A więc jedną z przyczyn jest ryzyko oszustwa, gdzie ludzie podejrzewają o to Tether.“

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.